Konec blogu - se odkládá

Po osmi letech nastal, zdá se, nevratný konec bloku. Jak v roce 2008 začal ME, tak v roce 2016 symbolicky reportáží z ME skončil. Dále budu něco sporadicky publikovat na Facebooku, než se definitivně odeberu do OB historie :) A navíc přestali fungovat Kapříci...

sobota 25. února 2012

Kapří divočina v Mayrau

Konečně jsem se letos dostal na PZL. Nechal jsem se zlákat na dobrodružný název „Nová divočina – jeskynní OB“. Mno, divočina to byla náramná, ale jeskynní OB znamenalo najít bohužel jen dvě kontroly v bývalé štole.

Prakticky celý závod se odehrával na zarostlých výsypkách, lomech a v okolí rozpadlých těžebních budov. Jednu chvíli jsem si připadal jak Stalker, další jak Rambo v Indočíně. Mapa by se mohla jmenovat Kapří pomsta, ale netroufám si kritizovat, jelikož jsem ještě sám nic nezmapoval (nejblíž jsem k tomu měl na represoustředku, kde nás Bagoun vyhnal na dvě hodiny mapovat – naštěstí začalo pršet a tenhle nesmysl se zrušil). Terén podobný mapě U Potkana, trať na 45 minut namotaná na sprintové 1:3000 (s výřezem štoly 1:800) a situace kolem kontroly 14 (teleport do střelnice a zpět) daly v součtu super zážitek. K dokonalosti zbývalo všimnout si popisů kontrol před startem, takže bych nemusel na první kontrole onanovat dvě minuty v ostružiní a místo toho hned hledat „dutinu v keři (vchod od východu)“. Díky kouzlení v Quickroute jsem nakonec napasoval záznam z GPS a za třetí místo jsem si odnesl pořadatelem sepsanou sbírku „Blijící lišky a jiná zvěrstva“ – Berta bude mít radost. Sečteno, podtrženo: Radku, díky moc, ale příště doufám jinde.

Troška fotodokundamentace:

mapa s postupy

co to ten Jehovista řídí?

no přece (dle svých slov) obří anální vibrátor!
a hned vedle obří drátěný pyj

hornický Mrazák

mašinka

zatančíme si v kleci?

a jdem závodit!

Romča hledá dutinu ve křoví, ale ještě o tom neví

návrat z napalmu

hornická vložka

první pomoc v cíli

1 komentář:

npyr.in řekl(a)...

Ty kokso! Tak ten obří drátěný pyj stál tuším někdy v letech 1991-1994 ve Zlíně na místě sochy Klementa Gottwalda.