Konec blogu - se odkládá

Po osmi letech nastal, zdá se, nevratný konec bloku. Jak v roce 2008 začal ME, tak v roce 2016 symbolicky reportáží z ME skončil. Dále budu něco sporadicky publikovat na Facebooku, než se definitivně odeberu do OB historie :) A navíc přestali fungovat Kapříci...

pondělí 17. srpna 2009

MS - kvalifikace na LONG

Neděle 11:55: "Tak co kouči, mám jet na model?"
"Jo, jeď."

Tak probíhala moje nominace na královskou disciplínu zvanou LONG. To jako že se běží dlouho. Bingo totiž dostal syndrom "Kaliméro aneb bolavá patička" a do poslední chvíle nevěděl, jestli nastoupí i do klasiky.

Běželo se pěkně, dlouhý postup na jedničku jsme měli našlukovaný. A stejně jak jsme před závodem nevěděli, co bude rychlejší (horem, traverz, spodem), tak to bylo nakonec uplně nastejno. Před jedničkou mě čekalo překvapení v podobě 80kg Lišky. Ten si totiž nechává v popisovníku staré popisy a ty dnešní si pro jistotu strčil uplně dospod. Kroužil kolem kontrol 8 minut a nemohl se dopočítat. A tolik jsem klubovému kolegovi přál postup! Bohužel jak klasika začala, tak i skončila - na první kontrole. Pak už to byl jen prodloužený middle. Jenže to mě nerozhodilo a na šestce jsem doběhl middlového vicemistra Evropy a spolu jsme obkroužili trať až do k19, pak jsem šel jinak a dvacítku hledal 3 minuty. Zařadil jsem se tak mezi zkušené matadory (Mats H., Yuri O.), kteří vědí, že na finále bude vedro a že je lepší startovat na začátku. Proto jsem si mohl dovolit jet do cíle na slonovi (foto Bet).

Moje postupy:

Dnešní mapování význačných stromů předčilo mapu z loňské kvalifikace na klasiku v Olomouci (verze pro 5denní). Mezi kontrolami 11 a 14 jsem měl co dělat, abych se smíchy nepotrhal:


Pořadatelé na to ale v Bulletinu upozorňovali: Mapping approach in the long distance qualification race is same as on training maps and slightly different from other WOC maps. Classification of objects is local. To byl asi i důvod (nejen) mojí chyby na předsběrce, kde z nepochopitelného důvodu mapař zmapoval jen půl hustníku. A nepřejte si vidět, jak vypadala warm-up mapka...

Nebyl jsem sám, koho nachytala předsběrka:

Soutěž o Honzu s nejvíce vyhranými mezičasy:
Já: 3
Bet: 2
Šéďa: 2
Se svou skromností bych to sem ani nepsal, ale Bet si začal :)

Tak hlavně, že se nám tu daří a chutně tu vaří.

3 komentáře:

papn řekl(a)...

Mrazi, rychlost mas, tak je na longu zabij! Mr Fox nezklamal:-)

jirin.biz řekl(a)...

A co teprve na sprintu! Čekal jsem leccos, ale tak luxusní postup fakt ne. Přiznej se, že tys chtěl večer startovat s jedničkou?

Betak řekl(a)...

Néé chtěl to udělat dramatický pro mě a Šéďu, jak mi jsme ten live prožívali:)