Konec blogu - se odkládá

Po osmi letech nastal, zdá se, nevratný konec bloku. Jak v roce 2008 začal ME, tak v roce 2016 symbolicky reportáží z ME skončil. Dále budu něco sporadicky publikovat na Facebooku, než se definitivně odeberu do OB historie :) A navíc přestali fungovat Kapříci...

pondělí 30. května 2011

Z kanálu na vyhlídku

Letošní jarní sprintová sezóna se pro mě v neděli završila. K Aljošovi do Ústí nakonec nepojedu a nominačky jsou ve hvězdách, navíc ani nemám limit (leda bych to udělal podobně jako Bet a zprůměroval čas z trojky a desítky, pak by vyšlo 15:47).

V posledních 9 dnech jsem si udělal 4 sprintové zářezy, což by mě mohlo vynést do popředí JJ superrakningu, jestli to ještě existuje.

Pardubický sprint už rozebral Olaf. Půlku koně si nakonec odvezl Bet, kterej ale nechal pragovácký srdce doma, vynechal štafety a unavený neunavený vyhrál. Já jsem skončil až na 16. místě. Byl jsem teda dost zklamanej, ale jak psal Dany - budem lepší od závodu k závodu. Mapy s postupama na obpostupy.

Ve středu se pak konal Přebor Prahy ve sprintu na Pražačce. Výhodu měl akorát Šéďa, kterej to tam jako závodník z pořádajícího oddílu zase znal jak svý Cumulusy. My jsme tam sice před ...no ještě když Pápn chodil na gympl... lety každej tejden s Filipem Stárkem točili, ale zaprvý si to nepamatuju a zadruhý jsme neběhali s křovinořezem, takže jsme se do většiny prostoru závodu ani nepodívali. Ale sprint to byl, mapa seděla, bylo to blízko, na nový mapě, skvělý zázemí, občerstvení a ceny. Posledních 5 minut mi dělal tykadlo Holly, což mi pomohlo k obhajobě předloňského titulu těsně před Flaškou. Vyhrál Olaf, kterej to šel jen tréninkově a dopoledne ještě běhal kopce, takže mi dal jen minutu a půl.


Přebor Prahy na sprintu


Pro samý lamióny jsem skoro zapomněl lízat asfalt, proto jsem se v sobotu s Lubošem vydal na cyklostezku do Poděbrad na pořádnou českou desítku. Výpadek tempovýho tréninku byl znát, takže jsem měl co dělat, abych odolal náporu Milera a Peloucha. Nakonec to stačilo a já si za druhej flek a průměrnejch 32:50 odvezl dva kapříky (jo, byl to samozřejmě PZ) a čtyři kuželky z Postřižin. Sice bylo asi patnáct stupňů, ale to mi nezabránilo v Liškovatění a šel jsem si zaplavat s dračíma loděma.

Poslední dva sprinty se běžely v Mělníku v rámci PŽ (pozor, PŽ není PZ). Obě tratě mě moc mile překvapily. Byly trochu delší (skoro 20´), ale zato opravdu lahůdkový. Přesně to co od sprintu očekávám a jak by podle mě měl (aspoň v Česku) vypadat. Hodně běžeckej a na první pohled primitivní, ale přitom na každym postupu je co řešit, ať už zleva zprava, vyrovnané volby, nenápadné pasti, změna směru, krátké dlouhé postupy. Prostě sprint by měl bejt rychlej, vyrovnanej, mapa přehledná, měla by rozhodovat běžecká forma a několikavteřinový chyby, který se ale dělaj jen z nekoncentrace. V Pardubicích to bylo taky skoro ideální (tím nechci lézt Béďovi do zadku), ale mapa byla občas nečitelná. V Mělníku jsem si zase krásně zaasfaltil, nahonil ego a na mou počest mi nad soutokem postavili romantickou vyhlídku.


PŽ Mělník - ráno


PŽ Mělník - odpoledne (po svíčkový a Holbě)PS: Postupy si do mapy nekreslim kvůli pozdější mapové přípravě. Aspoň to pořadatele donutí dávat mapy na www.obpostupy.cz

PPS: Omluvte pražskeeej sleeng, ale jsem přece Přeborník Praheee!

Žádné komentáře: