Konec blogu - se odkládá

Po osmi letech nastal, zdá se, nevratný konec bloku. Jak v roce 2008 začal ME, tak v roce 2016 symbolicky reportáží z ME skončil. Dále budu něco sporadicky publikovat na Facebooku, než se definitivně odeberu do OB historie :) A navíc přestali fungovat Kapříci...

neděle 29. ledna 2012

LOBy na Hraběnce

Třetí počin Jilemnických lyžařů/lobáků/obáků ve třech měsících (HROB, Jilemnická 50, LOBy) a potřetí příjemný zážitek, tentokrát asi nejhezčí. Na rozdíl od LOBů před 11 lety, kdy se jelo v sobotu dokola Hraběnky a v neděli dvakrát v protisměru, byly letošní tratě hodně povedené. Navíc byl na loukách prašánek, v lese krustička, rolbové stopy, azuro, Zvířátko s mapníkem, Lacigovi v karavanu, co chtít víc. Snad jen s osmi teploušky navštívit Zipáč, ale to bych už chtěl moc.

Jel jsem s GPSkou, ale spíš než rozbory postupů je vidět, jak byly najety stopy. Zvlášť na sprintu by asi trak-trak nefungoval. Ale v reálu to bylo jedno.

V sobotu dopoledne se jelo MČR ve sprintu. Jak mi sprint v OB jde, tak mi sprint v LOB nejde. Přesto jsem do toho bušil, co to šlo, ale nerozmapovanost si vzala svou daň na 15k, kde jsem se v čárkách zacyklil. Závod se klidně mohl jmenovat MČR ve fikání, protože kdo nefikal, neměl šanci. Kdo fikal, ale startoval na začátku, taky neměl šanci. Na LOBech se totiž může fikat jak je libo (narozdíl od bajků, což některým bajkerům nevysvětlíte). Jak jsem fikal já, jsem vykreslil v mapě:


Odpo se jelo další MČR (jak jinak:) ) – štafety. Zdravotník sebral v chlapech zlato – trio Liška, Vegan, Kládin nemělo konkurenci. Zdravotník B držel po druhém úseku nadějné druhé místo, ale Myro vyfasoval nepěknou farstu a bandu rychlých kamarádů. I tak z toho bylo krásné místo na velké bedně. Zdravotník rulez.


V neděli se jela klasika, která byla opravdu luxusní. Stavitel využil vyrolbovanou Jilemnickou magistrálu, pak nás natáhl do technické pasáže v srdci Hraběnky a nakonec nás protáhl tratěmi u stadionku. Byl to trochu ježďák (lepší slovo adekvátní běžáku mě nenapadlo), ale o to to bylo hezčí. Krásně to frčelo, krásné výhledy, Zvířátko v Pyřintu, žádná onanie hlubočákem v čárkách. Ani se tolik nefikalo. Zaznamenal jsem svůj nejlepší výsledek v elitě (za 10 let, co ji jezdím) a byl jsem druhý ze Zdravotníku, protože Liška zase omládl, takže si vzal mapu H20 a Vegana to po 70´ omylem přestalo bavit, tak to fiknul do cíle.


Abych měl klid na závodění, nechal jsem mediální Noname kombošku doma, a nastoupil jsem v reprekombošce z dob, kdy jsem reprezentoval česko v LOB (i to se mi stalo - 2000 a 2001).

Na jiných místech se také děly zajímavé věci: Šéďa chytal v Krčáku ryby, vytrvalec roku kroužil dvě a půl hodiny v garážích a nelobáci vyrazili na vždy perfektní Vinšovu PZL.

Žádné komentáře: