Konec blogu - se odkládá

Po osmi letech nastal, zdá se, nevratný konec bloku. Jak v roce 2008 začal ME, tak v roce 2016 symbolicky reportáží z ME skončil. Dále budu něco sporadicky publikovat na Facebooku, než se definitivně odeberu do OB historie :) A navíc přestali fungovat Kapříci...

neděle 28. října 2012

Lahváč, tréninkáč a kapři z Berounky

Ve středu pořádal Pakuo se Sosnou a mladým Sosnou lahváč v Lysolajích. Jako u Pakua už tradičně, nebyl to “jen obyčejný” lahváč, ale kombinace zapeklitých pravidel, která byla jasná jen do první otevřené zátky. Ovšem závod stál za to: Pakuo se Sosnou zmapovali hned tři nové mapy, mezi kterými se přebíhalo po zeleňavce. V lese bylo přes 60 Braníků, a protože se na poslední chvíli odhlásil Zhaly (patička) a Myro (BT souboj s Hendym), vycházel na 7 závodníků slušný teoretický průměr.

Startovalo se skorelaufem na mapě 1:2000 v PP Housle v terénu podobnému zvlněnému golfovému hřišti. Většinu piv vysál Jehovista, který si tak vytvořil slušný náskok. Pro mě to znamenalo 1. a 2. pivo.

Následoval přeběh s dvěma průzkumy terénu. Bohužel jsem nepochopil, že můžu na každém vysát jedno, tak jsem běžel rovnou na druhý (3.) a nerochnil se s Ondřejem v kašně. Na mílovém přeběhu se projevila moje a Pápnova fyzická nadvláda, takže jsme dorazili na druhé stanoviště s velkým náskokem (časovým). Hrdinsky jsme si naplánovali pět kontrol a vyrazili. Zase se mi stalo, že mi postupy byly nad mapou zcela jasné a když jsem se zvedl a odběhl, navalila se mi pivní pěna do mozku a vůbec jsem netušil, kam mám běžet. Ale přece nebudu za blbce a nevrátím se znova mapovat (beztak by to dopadlo stejně...). První byla jasná – strom u cesty. Jenže přihlížějící Sosna nás znervóznil a my začali hledat o strom dál. Oblezli jsem tolik stromů, že jsme rovnou vyrazili na další kontrolu, kterou jsme si ale už vybavovali jen mlhavě. Cestou na ní jsme prošli kolem třetí, aniž bysme o tom věděli. Domotali jsme se na nějakou louku uprostřed lesa. Já jsem zkusil naběhnout do lesa, kde jsem tušil, že by kontrola mohla být. Pak začalo křoví houstnout, já dostal strach a vrátil se za Pápnem na louku. A přitom jsem byl tak blízko... Pak jsme se domotali na další louku a to už jsme nevěděli vůbec kde jsme, ani kde je mapa. Byl jsem na dně, ale věřil jsem Pápnovi, že když ho nezlomilo Turecko, vrátíme se živí i odsud. Nakonec jsem zbaběle vytáhl buzolu a vyrazili jsme směrem na severovýchod (to bylo jediné, co jsme si pamatovali), kde jsme tušili čtvrtou kontrolu. Cestou jsme zase minuli třetí a místo po cestě jsme bušili Lysolajským napalmem (ne nadarmo prostor sousedí s legendárním Potkanem). Na poli jsme si mysleli, že máme vyhráno, ale i tak jsme kontrolu na louce (jednodušší už snad být ani nemohla) hledali přes deset minut (4.). Braník v nás jen zasyčel.

neúspěšná část závodu

Pátou kontrolu jsme už vzdali a běželi přes strom (napodruhé jsme ho už našli – 5.) k mapě. Namapovali jsme rozhraní znovu a vyrazili na jistotu, ovšem to by nebyl správný lahváč, abysme si pořádně nezahledali. Půl hodiny jsme rozrývali hlínu a nic. Pak přiběhl Hynek a našel ji hned. Ale to už jsem ze zoufalství šel zkusit zase napalm – a to by nebyl lahváč, abych ji hned nenašel (6.). Mezitím už ostatní vyrazili na druhý přeběh, ale já ještě zkusil štěstí – a vyplatilo se: tři exáče během deseti minut (jeskyňka a dvě s Jéňou ve svahu, 7.-9.) mi vrátily chuť do závodu.

Na přeběhu už samozřejmě nic nebylo, ale u Matěje nad mapou seděl opět Pápn. Namapovali jsme zase klasicky 5 kontrol a už na první zabloudili – a to to bylo po silnici... Naštěstí pod druhým smrčkem se leskly dvě kuželky (10.). Na další bylo jen jedno a Pápn byl rychlejší. Já to narval zpět na mapu, jenže opačným směrem a skončil jsem v nějakém lese. Tak jsem to narval na další opačnou stranu a zase skončil v lese. Přece se neztratím na sídlišti o velikosti tří ulic?! Ale co se nestalo, druhé zabloudění mě dovedlo přímo na kontrolu, kterou zrovna přišel hledat Jehovista. Tak jsem taky dělal, že hledám, a za chvíli byly naše (11.). Poslední sprintík už jen korigoval Jehovistovo vítězství (13), moje druhé (12  - osobák) a Štěpápnovo třetí (11) místo. A na rozdíl od Jehovisty jsem neblil (i když jsem se snažil...). (výsledky zatím neoficiální)

Lahváč to byl parádní a kdo nepřijel, může jen litovat, protože já jsem ještě lepší neběžel. Sprintové úseky střídaly middlové dohledávky a klasikové přeběhy. Do toho výhledy na osvětlenou Prahu, přátelské krkání na kontrolách a bratrovražedné souboje na průzkumech terénu. Jen škoda, že jsme spěchali domů a nedali ještě s Pakuem jedničku u Matěje, kde jsem každé úterý několik let po sobě běhal s Kotlářkou.

Odkaz na celou mapu s postupama:


Nevím jak oficiálně, ale já už mám konec tréninkového roku, a protože si stále eviduju to málo, co naběhám, dávám ke stažení (prázdný) tréninkáč Mrazák pro rok 2013 (odkaz v liště vlevo). Jestli někdo začíná jindy, stačí jen změnit datum na prvním dnu. V zipu je excelová verze jak pro PC, tak pro mobil – v Androidu se mi nejvíc osvědčila aplikace Sheet To Go. Oproti minulému roku jsem přidal kolonky pro lyže (na ty jsem v létě nemyslel) a kolo (konečně jsem si ho pořídil).

moje udržovací součty 2012

Také bych rád upozornil na middlový orgasmus z minulého týdne na kraji Prahy (odkaz na mapu) a na PZ všech PZ* - Královodvorský čtverec. Letos se moc konkurence nesešla, takže jsem to vyzobal až do dna a dokonce i Romča si vylovila svoje první kapříky ze silničního závodu!
*peněžní závod

Žádné komentáře: